فاکتورهایی که کمتر در معلمان امروزی میبینیم

نوشتار پیش رو، مقدمه ای برای انتخاب آگاهانهی معلم ، برای هنرجو میباشد که سالها پیش تالیف شده است . فاکتورهایی که کمتر در معلمان امروزی میبینیم.
این موارد به مرور در اختیار علاقه مندان قرار میگیرد.

یک مثل ژاپنی می گوید :اگر سه سال وقت بگذارید برای پیدا نمودن یک معلم خوب بهتر است از اینکه همان زمان را به آموزش ،تحت نظر یک معلم درجه دو بگذرانید.
لازمۀ کسب دانش وهنر،تعلیم می باشد چه به صورت حضوری وچه به صورت غیر حضوری،پس آموزش وروشهای تدریس را ساده نگیرید وبرای تلمذ نزد هر معلمی زانو نزنید .این مهم نیست که در موسیقی ،شما چه سبک وتکنیکی را آموزش می بینید بلکه طرزِ صحیحِ آموزش مهم می باشد وتکنیکهای یک مدرس تنها یک ابزار یادگیری هستند ؛نه هدف غایی در هنرو بدانید که تمامی تکنیکها در فنِ صدا سازی وآواز از طرفِ معلم آواز ،برای به دست آوردن یک تجربۀ مثبت، برای چگونگی استفاده از اندام صوتی وتنفسی جهت رسیدن به صدایی کامل می باشد.
پس هنر جو برای یادگیری ،زمان را هزینه میکند وبرای گوش دادن ،نگاه کردن ، یاد گرفتن موسیقی ،تصحیح نواقص وپیشنهاداتِ موثرِ معلم به او شهریه پرداخت می کند در غیر این صورت تکنیک ویادگیری نامنا سب وغلط را بدون معلم نیز میتوان آموخت .

عارف احسن

3 thoughts on “فاکتورهایی که کمتر در معلمان امروزی میبینیم

 1. سلام و عرض ادب. بنده کمی دیر رسیدم. مایلم تمام مباحث و فایل های این سایت رو از ابتدا داشته باشم. لطفا راهنمایی کنید. سپاسگزارم

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز
   این سایت درحال بروز رسانی می باشد به زودی مطالب تکمیل می شود
   اگر به برنامه تلگرام دسترسی داشته باشید مطالب کامل در کانال تلگرام ما قرار دارد به آدرس :
   telegram.me/arefahsan

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *