اجرای خصوصی آواز – غلامرضا قیطانچیان

فایل اول

فایل دوم

حاج غلامرضا قیطانچیان

شباهت صدایی قیطانچیان به اقبال آذر کمی در موسیقی حرفه ای برای این خواننده توانا مشکلاتی فراهم ساخت و تقریبا موفقیت  او را درموسیقی با مشکل روبرو کرد. هر چند او هیچگاه به طور حرفه ای به آواز نپرداخت.
داشتن صدایی رسا ، وسیع ، زیبا  و ترغیب و تشویق خانواده ای هنر دوست و دوستانی هنرمند ، او را بر آن داشت تا تحصیل علم موسیقی علی الخصوص آواز ایرانی را از همان عنفوان جوانی آغاز نماید.
درک محضر و استماع آواز بزرگانی چون : سید حسن طلوعی ، میرزا احمد خیابانی (قیامی) ، میرزا عباسقلی دلکش ، میرعلی عسگر صادق الوعد ، میرزا علی افضل تبریزی ، حاج محمد حسین تنباکوچی ، و در رأس ایشان  ابوالحسن اقبال آذر – او را با ردیف ها ، ظرایف و تکنیک های آواز ، مرصع و مرکب خوانی و ایقاء تصنیف خوانی آشنا نمود. وی دارای صدایی وسیع و بلند   و در اجرای انواع تحریرها بویژه تحریر غنه ای قلندر بود و فراز  و فرودهای فوق العاده (اوج و حضیض) و گردش صدایی در محدوده بسیار وسیع داشت. تلفیق اشعار ترکی و فارسی بصورت ماهرانه ، مناسب خوانی ، شیوه و اسلوب خاص و استادانه در ادای کلمات تحریری ، زینت های نغمات و هماهنگی حزن و حماسه و غرور در لحن آوازی ایشان کاملا” مشهود بود که از راویان مبرز و ایفا کنندگان به حق و صحیح ، و از شاخص ترین اساتید شیوه  آوازی تبریز می باشد .

3 thoughts on “اجرای خصوصی آواز – غلامرضا قیطانچیان

 1. با سلام خدمت شما و تشکر از راه اندازی سایت هم نوا، امید است در این راه پر زحمت که بدوش میکشید موفق و پیروز باشید. دو فایل صوتی که از مرحوم پدرم (حاج غلامرضا قیطانچیان) گذاشته اید. لازم به ذکر است که فایل اول با صدای مرحوم حاج محمد پارس نیا معروف به حاج عمو اوغلی( سردرودی) شروع و در ادامه نیز با صدای ایشان پایان می یابد.و متنی که در مورد مرحوم پدرم برشته تحریر در آمده توسط چه کسی نوشته شده است؟در هر حال زحماتتان قابل تقدیر است.

  1. سلام
   ممنون از توضیحات شما مطلب مورد اشاره ی شما رو اینجانب طبق سوابقی که موجود هست نوشتم
   با تشکر

 2. باسلام ودرود محضرنویسنده وعرض ادب خدمت غلامحسین خان فرزنداستادبزرگ.
  بسیارخوشحالم که فایلهای ارزشمنداساتیددراختیارعلاقمندان قرارمیگیرد.
  منتظرآوازهای نایاب دیگرهستیم.
  جناب غلامحسین قیطانچیان اگرفایل تصویری ازپدر دارند منت نهاده دراختیارعلاقمندان قراردهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *